ورود به سایت |   پست الکترونیک                          

اخطاریه شماره 8 پیش بینی وضع هوا (تاریخ صدور 96/11/22)

                                                               اخطاریه شماره 8 پیش بینی وضع هوا  (صدور یکشنبه مورخ 22/11/96)

 پیرو اطلاعیه شماره 29 روز شنبه 21/11/96 و با توجه به تقویت بارش ها، وضعیت هوای استان که متاثر از دو سامانه فعال بارشی خواهد بود، به شرح ذیل است. سامانه اول از اوایل وقت دوشنبه تا صبح چهارشنبه 25/11/96 و سامانه فعال تر دوم از صبح جمعه 27/11/96 تا صبح دوشنبه 30/11/96 بر استان اثر خواهد گذاشت. موارد زیر قابل توجه بوده و مراتب جهت اطلاع و اتخاذ تمهیدات لازم اعلام می گردد.

  1. بارش ها قابل ملاحظه و سنگین است. مجموع بارش این دو سامانه، بطور تقریبی در دامنه 60 تا 170 میلیمتر می باشد. حداکثر بارش برای نواحی غربی، شمال غربی، جنوب غربی و جنوبی استان مریوان، بانه، سروآباد، اورامانات، پالنگان، کامیاران پیش بینی می شود(جهت اطلاع امور آب استان).
  2. در گردنه ها، ارتفاعات و نواحی سردسیر استان، هزارکانیان، زرینه، دیواندره و سرشیو سقز امکان بارش برف وجود دارد(عدم تردد غیر ضروری توصیه می شود).
  3. رخداد رعدوبرق ، مه و کاهش دید و احتمال کولاک برف در گردنه ها، جاده های مواصلاتی و برف گیر استان (اجتناب از تردد در مناطق مستعد خطر).
  4. سرعت وزش باد قابل ملاحظه و  گاهی شدید (رعایت نکات ایمنی).
  5. امکان ریزش کوه به دلیل حجم زیاد و تداوم بارش ها در زمان فعالیت دو سامانه بارشی(اجتناب از حضور در مناطق شیب دار و جاده های کوهستانی).
  6. سیلابی شدن، آب گرفتگی معابر شهری و روستایی، لغزندگی و اختلال در تردد (پاک سازی راههای خروج آب ساختمانها،کانال ها، آبراهه ها، مسیل ها، رودخانه ها و بویژه دهانه پل ها توصیه می گردد).

 

                                                                 محمد طالب حیدری

                                               مدیرکل هواشناسی استان کردستان  

نظرات کاربران

نام :

ایمیل :

آدرس :

دیدگاه :

کلیه حقوق این پایگاه اینترنتی متعلق به اداره کل هواشناسی استان کردستان است
طراحی به وسیله شرکت هایا گستر ماندگار و شرکت مانا ارتباط کاره