ورود به سایت |   پست الکترونیک                          

نشست مشترک مدیران‌کل هواشناسی و مدیریت بحران کردستان

در نشست مشترک مدیران‌کل هواشناسی و مدیریت بحران کردستان بر تداوم و گسترش همکاری‌های دوجانبه تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان کردستان، رحیم صدیقی مدیرکل هواشناسی استان در بازدید دکتر اقبال رئیس مدیریت بحران کردستان و هیات همراه از هواشناسی سنندج از آمادگی هواشناسی استان جهت همکاری‌ بیشتر بخصوص در فصل پدیده خبر داد.

وی ضمن معرفی اقدامات انجام شده در جهت ارتقاء کمی و کیفی واحد پیش‌بینی هواشناسی استان، پیگیر بهبود سنسورها و کالیبراسیون ادوات ایستگاه فرودگاهی سنندج شد.

به گفته صدیقی، بهبود تجهیزات ایستگاه فرودگاهی سنندج، تعریف پروژه جدید در استان نیست و این اعتبارات جهت نگهداری و ارتقاء ادوات و به‌طبع بالا بردن سطح امنیت پروازهای سنندج می‌باشد، خواستار تعیین تکلیف محل اعتبارات آن در استان شد.

در ادامه دکتر اقبال ضمن تشکر از زحمات هواشناسی از کمبود اعتبارات و مشکلات فرمانداری‌ها سخن گفت و افزود: امروز نیاز به یک تصمیم استانی جهت رفع مشکلات ایستگاه فرودگاهی سنندج می‌باشد.

وی با اشاره به عدم آشنایی مردم با اطلاعات و محصولات جدید هواشناسی کاربری در استان، به دعوت از NGO های زیست محیطی برای گسترش و استفاده عموم مردم از هواشناسی تاکید کرد.

مدیرکل مدیریت بحران کردستان باتوجه به این‌که شغل اصلی اکثر مردم استان کشاورزی و باغداری است، خواستار ترغیب افراد ذینفع، تشکل‌های صنفی و شبکه NGO‌های استان به معرفی این محصولات پر کاربرد به مردم شد.

این مسئول تصریح نمود: با آموزش‌های مستمر دهیاران می‌توان شبکه تهک استان را بیش از پیش گسترش داد.

نظرات کاربران

نام :

ایمیل :

آدرس :

دیدگاه :

کلیه حقوق این پایگاه اینترنتی متعلق به اداره کل هواشناسی استان کردستان است
طراحی به وسیله شرکت هایا گستر ماندگار و شرکت مانا ارتباط کاره