حضور سرپرست ستاد اقامه نماز استان کردستان در جلسه شورای اقامه نماز اداره کل هواشناسی استان کردستان

تاریخ ثبت: 1398/07/15 تعداد 551 بازدید از این خبر

جلسه شورای اقامه نماز در روز یکشنبه 14 مهر ماه سال جاری با حضورآقای عظیمی رئیس ستاد اقامه نماز استان کردستان، آقای مولودی از ستاد اقامه نماز استان ، مدیرکل هواشناسی استان کردستان، امامان جماعت هواشناسی، و اعضای شورای اقامه نماز و فرهنگی اداره کل هواشناسی استان کردستان درمحل اداره کل هواشناسی استان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان کردستان؛ مهندس صدیقی مدیرکل هواشناسی  در ابتدای جلسه ضمن خیر مقدم به مهمانان و اعضای شورای اقامه نماز اظهار داشت: سرلوحه تمام آموزه‌های دین مبین اسلام رعایت اخلاق است و بایستی رعایت مسائل اخلاقی مقدم بر تمام فعالیت‌های هر فردی باشد. وی افزود : نماز یکی از پایه های دین شمرده می شود و در راس همه عبادتهاست و اسلام بدون نماز معنایی ندارد ، نماز خودسازی است . همچنین اقامه نماز موجب افزایش قابلیت های معنوی انسان و ترک نماز و غافل شدن از یاد خدا موجب احساس بی هویتی و افتادن در ورطه گمراهی میشود .وی همچنین در خصوص اهمیت و ضرورت اجرای برنامه های حوزه اقامه نماز به نکاتی اشاره نمودند.که در این اداره کل جلسات اقامه نماز به صورت مستمر و مداوم برگزار می‌شود و تنها عامل جذب نمازگزاران بیشتر اخلاق نیکوست و ما باید مکارم اخلاق باشیم و در روز قیامت اولین عباداتی که به آن رسیدگی می‌شود، نماز است برنامه‌های اجرایی بسیار خوبی برای اقامه نماز در هواشناسی استان کردستان تدوین گردیده.
در ادامه :ماموستا صلاح الدین سورسوری امام جماعت اداره کل هواشناسی استان کردستان گفت:  دراداره کل هواشناسی و تمام ادارات هواشناسی شهرستانها تابعه امکانات بسیارمناسب برای برگذاری نماز فراهم شده است .و کسانی که در نماز حضور می‌یابند با حضور قلب و شور و شوق است، هر هفته سه روز پس از اقامه نماز یک صفحه از قرآن کریم قرائت و تفسیر می‌گردد.
 و دبیرکمیته ستاد اقامه نماز هواشناسی تاکید نمود : برگزاری نمازهای روزانه واجب نیز به صورت جماعت و گروهی یکی از برنامه های مهم اداره کل هواشناسی استان کردستان است . حضور در نماز جماعت خاص یک منطقه نیست .انسان در هرجا که باشد خوب است به فکر نماز جماعت و حضور در آن و تشویق دیگران باشد.
در ادامه؛ سرپرست ستاد اقامه نماز استان، جناب آقای عظیمی در این جلسه با اشاره به نقش نماز در سبک زندگی اسلامی، بخشی از فعالیت ها و برنامه های ستاد اقامه نماز را تشریح کردند.وی افزود : با توجه به بررسی شاخص های ستاد اقامه نماز اداره کل هواشناسی نسبت به گذشته رشد قابل ملاحظه ای داشته  این بیانگر حرکت به جلو است و انشاالله این حرکت همچنان ادامه داشته باشد.