سومین جلسه شورای هماهنگی امور راه وشهرسازی استان کردستان با حضور وزیر محترم راه وشهرسازی

تاریخ ثبت: 1398/07/20 تعداد 358 بازدید از این خبر

سومین جلسه شورای هماهنگی امور راه وشهرسازی استان کردستان با حضور وزیر محترم راه وشهرسازی، معاونان، استاندار، نمایندگان مردم در کردستان برگزار شد


به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان کردستان روز پنج شنبه 18 ام مهر ماه سومین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان کردستان با حضور وزیر محترم را وشهرسازی جناب آقای محمد اسلامی و علی نبیان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، محمدجعفر علیزاده، مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی، استاندار محترم کردستان، نمایندگان محترم مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای حمل ونقل استان کردستان تشکیل شد. در ابتدای جلسه برخی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، ‌استاندار کردستان به بیان اقدامات انجام شده و همچنین اقدامات مورد نیاز برای استان پرداختند.وزیر راه و شهرسازی در این جلسه با اشاره به بازدیدهایی که در سفر به استان کردستان انجام شد، گفتند: نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که حجم زیادی از توسعه‌های انجام شده در کشور و به‌خصوص در استان کردستان پس از انقلاب اسلامی انجام شده است.
ایشان افزود: پیش از انقلاب اسلامی تنها ۳۰۰۰ کیلومتر راه روستایی در کشور وجود داشت و امروز بیش از ۱۲۰ هزار راه روستایی در کشور داریم. خوشبختانه با تجمیع فعالیت‌ها در حوزه راه روستایی و با مصوباتی که داشتیم، امروز احداث راه‌های روستایی در دست سازمان راهداری است، در این مدت همه همکاران در سازمان راهداری را بسیج کردم و خوشبختانه در مدت کوتاهی که پس از مصوبه شورای عالی اداری که این وظیفه را به‌عهده سازمان راهداری گذاشته است اقدامات خوبی انجام شده است و در استان کردستان برای امسال احداث ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی را در دستور کار داریم.
وی با تاکید به مسئولان استان کردستان مبنی بر اینکه پروژه‌های راهسازی این استان نباید منتظر بمانند، ادامه داد:‌ اولویت تخصیص قیر را به استان‌های سردسیر دادیم. باید از سهیمه‌ای که تخصیص داده شده است بهترین استفاده را کرد.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه دستورات لازم برای پیش‌برد پروژه‌های استان کردستان هم در زمینه اقدامات راهسازی و هم در زمینه اقدامات تولید مسکن به مسئولان و مدیران مربوطه اعلام کرد و به بنیاد مسکن استان کردستان و اداره‌کل راه و شهرسازی این استان برای شروع هرچه سریع‌تر اقدام ملی رونق تولید مسکن دستورات لازم را دادند.