دیدار مدیرکل هواشناسی استان کردستان با فرماندارشهرستان دهگلان

تاریخ ثبت: 1399/05/04 تعداد 190 بازدید از این خبر

دیدار مدیرکل هواشناسی استان کردستان با فرماندارشهرستان دهگلان و رؤسای جهاد کشاورزی و شرکت آبفای شهرستان دهگلان


به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان کردستان ، رحیم صدیقی مدیرکل هواشناسی استان با فرزاد شمس فرماندارشهرستان دهگلان در محل فرمانداری آن شهرستان دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار رئیس جهادکشاورزی و رئیس شرکت آبفای شهرستان دهگلان نیز حضورداشتند . نخست صدیقی مدیرکل هواشناسی انتصاب آقای فرزاد شمس را به سمت فرماندار شهرستان دهگلان تبریک گفتند سپس  اظهارداشت هواشناسی امروز با رویکرد نوین و کاربردی درخدمت مردم است ، وی گزارشی از فعالیت ها و اقدامات هواشناسی درطی سال جاری در شهرستان دهگلان ارائه نمود وگفتند با توجه به اینکه شهرستان دهگلان از لحاظ تولید محصولات کشاورزی از جمله گندم، سیب زمینی ،پیاز و... دراستان قابل توجه است. نیاز است هواشناسی در این شهرستان توسعه و ارتقاء پیدا کند و برای این کار خواهان تخصیص اعتبارات لازم به هواشناسی شد.
سپس رئیس جهاد کشاورزی با بیان اینکه هواشناسی ازنظر کشاورزی بسیار با اهمیت است امروزه کشاورزان تمام فعالیت های را  براساس توصیه های هواشناسی انجام می دهند نیاز مبرم است تعداد ایستگاه های هواشناسی در این شهرستان توسعه پیدا کند . و خواهان کمک به هواشناسی شد. در ادامه رئیس شرکت آبفا گفتند امروزه اهمیت و جایگاه هواشناسی برکسی پوشیده نیست ،تمام اقشار مردم عادی و دستگاه های اجرایی فعالیت روزانه خود را براساس اطلاعات جویی که هواشناسی اعلام می نماید برنامه ریزی می کنند. شرکت آبفا هم درزمینه آبگیری سد ها و بازنمودن دریچه آن ها در زمان های لازم بر اساس اطلاعات هواشناسی اقدام می کند و ایشان گفتند هرچه در زمینه هواشناسی سرمایه گذاری شود نتیجه اش برای توسعه اقتصادی شهرستان خواهد بود.
سپس فرماندار شهرستان دهگلان آقای فرزاد شمس با بیان تشکر و تقدیر از هواشناسی گفتند اطلاعات و هشدار های هواشناسی می تواند در زمینه پیشگیری از خسارات جانی و مالی بسیار حائز اهمیت باشد .و قول مساعد دادند کمک خواهند نمود تا زیرساخت ها و تجهیزات هواشناسی شهرستان دهگلان توسعه وارتقاء یابند.