دیدار مدیر کل هواشناسی کردستان با نماینده مردم دهگلان-قروه و فرماندار شهرستان قروه

تاریخ ثبت: 1399/05/05 تعداد 188 بازدید از این خبر

جلسه مشترک مدیر کل هواشناسی کردستان با نماینده مردم دهگلان-قروه و همچنین فرماندار شهرستان قروه در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد


به گزارش روابط عمومی هواشناسی کردستان،مدیرکل هواشناسی کردستان به همراه رئیس اداره هواشناسی قروه با نماینده مردم شهرستانهای قروه و دهگلان آقای پرویز اوسطی عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی درمجلس شورای اسلامی وآقای حسین الماسی فرماندار شهرستان قروه در محل فرمانداری قروه دیدار و گفتگو کردند.
در این نشست رحیم صدیقی، مدیر کل هواشناسی کردستان گزارشی از عملکرد هواشناسی و همچنین برنامه های هواشناسی استان کردستان برای سال 1399 شهرستان قروه ارائه داد . در ادامه ایشان گفتند که هواشناسی در راستای توسعه و تعریض اتوبان قروه سنندج که بخشی از ساختمان و زمین ایستگاه هواشناسی را دربرمی گیرد مطابق موافقتنامه ای که مابین شهرداری و هواشناسی استان که با نظارت فرمانداری قروه منعقد شده مقرر گردید شهرداری براساس نقشه ای که سازمان هواشناسی ارائه می کند نسبت به احداث ساختمان جدیدو حصار کشی ایستگاه اقدام نماید ولی تاکنون هیچ اقدامی انجام نگرفته درخواست نمودند تا اقدام لازم دراین خصوص انجام شود ، وی همچنین برای توسعه و تجهیز ایستگاه های هواشناسی در شهرستان قروه خواهان تخصیص اعتبارات لازم شدند.
در ادامه آقای پرویز اوسطی نمایند مردم شهرستانهای قروه ودهگلان وعضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی درمجلس شورای اسلامی با تشکر از خدمات و فعالیت های هواشناسی ،گفتند امروزه اطلاعات و داده های هواشناسی در تمام مقاطع جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند خصوصاً در بخش کشاورزی ،آب و منابع طبیعی وی اذعان داشتند در کمیسیون کشاورزی ،آب . منابع طبیعی مجلس برای هواشناسی اهمیت بسیار خاصی قائل هستند وهواشناسی مد نظر می باشد . و قول مساعد دادند که هواشناسی را چه درسطح ملی وچه درسطح استان در مجلس کمک خواهند نمود.
حسین الماسی، فرماندار شهرستان قروه نیز ازهواشناسی به خاطر اطلاع رسانی و هشدارهای به موقع تشکر نمودند، و در ادامه اظهار داشتند موضوع ساختمان هواشناسی با شهرداری بایستی پیگیری شود و لازم است در اسرع وقت جلسه ای با شهرداری و شورای شهربرگزار شود و موضوع اجرایی گردد، همچنین درزمینه تأمین اعتبار لازم جهت سال 1399 ایستگاه هواشناسی این شهرستان و سامانه هشدارسریع کمک خواهیم کرد تا زیر ساخت های هواشناسی دراین شهرستان ارتقاء و تجهیز شوند.