کاهش یک درصدی بارش در استان کردستان

تاریخ ثبت: 1399/07/05 تعداد 131 بازدید از این خبر

مدیرکل هواشناسی استان کردستان گفت: میانگین بارندگی استان طی سال زراعی گذشته یک درصد نسبت به مدت مشابه دوره آماری گذشته کاهش یافته است.


به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان کردستان، مدیرکل هواشناسی استان روز یکشنبه 6 مهر 1399 با بیان این مطلب در گفتگو باا صحاب رسانه افزود: در سال زراعی گذشته یعنی از ابتدای مهرماه ۱۳۹۸ تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۹ در مجموع 515 میلی‌متر باران در این استان باریده است.
رحیم صدیقی ادامه داد: این میزان بارندگی در استان کردستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 32 درصد کاهش داشته است اما نسبت به دوره آماری بلند مدت مشابه یک درصدی کاهش دارد.
وی اضافه کرد: طی این مدت در نیمه غربی،استان کردستان شاهد کاهش بودیم اما درنواحی شرقی استان افزایش داشته ایم  نسبت به دوره آماری .
مدیرکل هواشناسی استان کردستان گفت: بیشترین درصد افزایش بارندگی طی این مدت نسبت به دوره آماری مربوط به ایستگاه بیجار با 34 درصد افزایش و طی همین مدت بیشترین کاهش مربوط به ایستگاه سروآباد با 13 درصد کاهش نسبت به دوره آماری بوده است.
صدیقی ازکاهش2درصدی میزان بارش در سنندج نسبت به دوره آماری خبر داد و افزود: در سال زراعی که گذشت 379 میلی‌متر بارش در سنندج ثبت شده است.
وی ادامه داد: این میزان بارش نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد کاهش و نسبت به دوره آماری 2 درصد کاهش داشته است.