Tasks

وضعیت جویی استان

    در حال بروزرسانی...

My account

هواشناسی کردستان

مدیرکل: مهندس رحیم صدیقی

سه راه جهاد، سایت اداری

info@kurdistanmet.ir

33247890-5

33274892

http://ble.im/join/ZDVkZWQ4NW

kurdistanmet.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره کل هواشناسی استان کردستان می باشد، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است

طراح: آکو برتنی، ناهید معزی

نرم افزار آشکار سازی تغییرات اقلیمی

از چندین سال قبل زنگ خطر تغییرات اقلیمی در ایران به صدا درآمده و نهادها و مراکز علمی کشور به شکل‌های جدی‌تری به فکر تحقیق در این زمینه پرداخته اند و نیاز است روش مشخص و استانداردی برای آشکارسازی افت و خیزهای اقلیمی رخ داده در مناطق مختلف، با مقوله تغییرات اقلیمی ارائه گردد.

مقدمه:


از چندین سال قبل زنگ خطر تغییرات اقلیمی در ایران به صدا درآمده و نهادها و مراکز علمی کشور به شکل‌های جدی‌تری به فکر تحقیق در این زمینه پرداخته اند و نیاز است روش مشخص و استانداردی برای آشکارسازی افت و خیزهای اقلیمی رخ داده در مناطق  مختلف، با مقوله تغییرات اقلیمی ارائه گردد.

در همین راستا مدل ابداعی"آشکارسازی تغییرات اقلیمی کشور" در قالب نرم افزار طراحی شده است.

با این روش بومی شده که در آن رعایت حدی فراسنج های آب و هوائی جهان لحاظ شده است می توان  لزوم ضرورت تاب آوری و سازگاری با تغییر اقلیم (Climate Change Adaptation) را در مسیر تدوین سند برنامه توسعه پایدار کشور به مسئولین در یک نگاه ارائه نمود.


درباره نرم افزار:


نرم افزار "آشکارسازی تغییرات اقلیمی" در سال 1397 در اداره کل هواشناسی استان اردبیل طراحی گردید.

در این نرم افزار 2 بخش مهم وجود دارد:

در بخش اول، با وارد کردن میانگین دما و بارش ماهیانه یک ایستگاه هواشناسی دلخواه، تغییرات اقلیمی رخداده در بازه زمانی ماهیانه و فصلی را می توانید برای آن ایستگاه بدست آورید.

در بخش دوم، تغییرات اقلیمی رخداده مراکز استان های کشور در سه دهه اخیر جهت استفاده آورده شده است.


نحوه اجرا و استفاده:بعد از دریافت فایل (Irimo_Climate.zip) به حجم 10.7 مگابایت آن را UnZip کرده و از داخل پوشه باز شده، فایل Start.exe را اجرا نمائید.تذکر:1- بعضی از آنتی ویروس ها در دریافت نرم افزارها از اینترنت فایل های exe را پاک می کند پس اگر در پوشه باز شده فایل Start.exe را مشاهده ننمودید لازم است اول آنتی ویروس خود را غیرفعال کرده بعدا مبادرت به دانلود نرم افزار کنید.

2- برای اجرای این برنامه نیاز به برنامه Excel و Powerpiont می باشد.

فایل پیوست ندارد
گروه بندی نرم افزار هواشناسی
تاریخ ثبت 1397/11/15
تعداد بازدید 439
ثبت کننده آکو برتنی