Tasks

وضعیت جویی استان

    در حال بروزرسانی...

My account

هواشناسی کردستان

مدیرکل: مهندس رحیم صدیقی

سه راه جهاد، سایت اداری

info@kurdistanmet.ir

33247890-5

33274892

http://ble.im/join/ZDVkZWQ4NW

kurdistanmet.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره کل هواشناسی استان کردستان می باشد، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است

طراح: آکو برتنی، ناهید معزی

پیش بینی 5 روزه وضع هوا : تاریخ صدور 16 اردیبهشت ماه 1400

پیش بینی وضع هوای امروز مرکز استان: کمی ابری تا نیمه ابری در بعدازظهر وزش باد شدید بتدریج غبارآلود

با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی:
از امروز پنجشنبه تا دوشنبه هفته آینده به تناوب شاهد ناپایداری های جوی به شکل افزایش ابر، وزش باد گاهاً شدید(بخصوص برای بعدازظهر امروز و فردا) و در بعضی از نقاط استان بارش باران به همراه رعدوبرق و احتمالاً بارش تگرگ خواهیم بود.
بارش ها به شکل رگباری و پراکنده بوده و عمدتاً در نیمه شمالی و تا حدودی نواحی مرکزی و شرقی استان رخ می دهد؛ که امکان آبگرفتگی موقت معابر شهری و روستایی در برخی از مناطق یاد شده دور از انتظار نخواهد بود؛ بیشتر بارش ها برای فردا و  پس فردا پیش بینی می شود.
لازم به ذکر است از امروز پنجشنبه تا اوایل هفته آینده با توجه به شرایط شکل گیری گردوخاک بر روی عراق و سوریه و انتقال بخشی از آن به نیمه غربی کشور تا حدودی کیفیت هوا و دید افقی در سطح استان کاهش می یابد.
همچنین از امروز تا روز شنبه دما در طول روز تغییرات قابل توجهی نداشته و در همین محدوده باقی خواهد ماند؛ ولی از روز یکشنبه تا آخر هفته آینده، دما با شیب ملایم 2 تا 4 درجه سیلسیوس افزایش داشته و هوای سطح منطقه گرمتر خواهد شد.
16 ordibehsht.jpg
فایل پیوست Download
گروه بندی پیش بینی 5 روزه
تاریخ ثبت 1400/02/16
تعداد بازدید 39982
ثبت کننده خسرو سیف پناهی شعبانی